Dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili si o z letošního ročníku světové degustační soutěže World Beer Awards odnesla piva ze Svijan. 

Stříbrnou medaili vyhrál prémiový ležák Šlik a další dvě bronzové medaile si odváží tmavá svijanská Kněžna 13% a prémiový ležák 450. 

 

The World Beer Awards je celosvětová soutěž, která vybírá nejlepší představitele různých mezinárodně uznávaných druhů piv, uděluje jim ceny a v celosvětovém měřítku propaguje tato nejlepší světová piva u spotřebitelů a obchodníků. Hodnotitelská komise se skládá z několika desítek předních světových znalců piva. Letos o cenách The World Beer Awards rozhodovalo v srpnu a členové jury opět hodnotili několik tisíc piv z několika desítek zemí.

 

Šlik - jedenáctistupňový plnosladový světlý ležák zlatavé barvy. Charakterizuje jej vyvážený poměr řemeslných sladů a tradičních odrůd českého chmele s důrazem na poloraný žatecký červeňák, voda z hlubin Českého ráje a řemeslný výrobní postup. Připomíná památku Jáchyma Ondřeje Šlik, jednoho ze 27 českých pánů popravených po prohrané bitvě na Bílé hoře, který byl jedním z prvních majitelů svijanského pivovaru.

WBeerA23-Silver-CzechRepublic.png

Prémiový ležák 450 - pivo původně uvařené jen pro oslavy 450 let od založení pivovaru ve Svijanech, které nakonec zůstalo v sortimentu svijanských piv natrvalo. Je vyrobeno z poloraného žateckého červeňáku (Osvaldova klonu), humnového sladu z nezávislých sladoven a samozřejmě tradičním postupem - tedy kvašením v otevřených kádích na spilce a zráním v ležáckých tancích. Plné chlebnaté pivo s příjemnou intenzivní jemnou hořkostí. Vyhlášen za nejlepší ležák českého stylu na světě v soutěži World Beer Awards 2022

WBeerA23-Bronze-CzechRepublic.png

Kněžna 13% - Exkluzivní tmavé pivo vyrobené z vybraných speciálních sladů, které mu dodávají specifickou kávovo-karamelovou chuť. Je hutnější, a to z důvodu čtyř druhů pražených sladů, díky kterým získává i svou typickou tmavou barvu, tedy bez přibarvování. Hodí se skvěle k jídlu nebo se dá řezat s kterýmkoli ze svijanských piv - různými kombinacemi dosáhnete různé chutě, vůně a stupňovitosti.

WBeerA23-Bronze-CzechRepublic.png