Pivovar Svijany má již 8 let superveteránské volejbalové mužstvo, které startuje v seriálu Mistrovství České republiky, pořádaném Českým volejbalovým svazem. V letošním roce se hrál již 19. ročník této soutěže. V minulých letech tým získal 3 bronzové medaile, jedenkrát byl vicemistrem a v sezoně 2016 se stal poprvé Mistrem České republiky. V letošním roce se podařilo titul obhájit i když cesta na vrchol byla hodně těžká.  Družstvo muselo absolvovat celkem sedm turnajů ( Velká cena Prahy, Svijany Cup Liberec, Bílovec,  Chleny, Velká cena Litomyšle, Hradec Králové a finálový turnaj v Jindřichově Hradci, podle pořadí v jednotlivém turnaji pak družstvo získává body, které se sčítají a to družstvo, které má po skončení finále bodů nejvíce se stává Mistrem České republiky v této kategorii.  Hráčům Pivovaru Svijany se letos podařilo zvítězit ve 4 turnajích, jedenkrát zapsali druhé místo a dvakrát byli třetí. Před finálovým turnajem průběžná tabulka pořadí týmů na prvních dvou místech byla zcela vyrovnaná, volejbalisté Pivovaru Svijany měli stejně bodů s jejich velkým rivalem Pivovarem Náchod (dříve několikanásobný mistr Slavia Hradec Králové). Posledním turnajem obě družstva prošla bez zaváhání a tak o titulu se skutečně rozhodovalo až v posledním utkání, právě mezi těmito týmy. Ve finále lépe začali svijanští, lehce získali první sadu a už to vypadalo, že si rytmu valčíku dokráčí pro obhajobu. Ve druhém setu se, ale rozpoutala urputná bitva, Náchod trochu zamíchal se sestavou, začalo se jim dařit a až do vypjaté koncovky byli stále ve vedení. Svijanští však koncovku zvládli, nepřipustili třetí rozhodující set a po zásluze slavili. Direktoriát mistrovství pak ocenil i dva hráče našeho týmu individuálními cenami, Vlastimil Čermák byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem a Vilém Hubka byl oceněn jako nejlepší smečař celé soutěže. O zisk druhého mistrovského titulu pro Pivovar Svijany se zasloužili tito hráči : Tomáš Balcar, Jiří Čermák, Vlastimil Čermák, Petr Dolejš (prezident klubu), Vilém Hubka, Oldřich Koza, Jan Kvapil, Michal Nývlt, Vít Pražák (kapitán družstva), Josef Smolka, Petr Schmid, Jiří Stránský, Zdeněk Šolc,  Vladimír Zajíček.

V současné době se tým v nezměněném složení už chystá na jubilejní 20. ročník M - ČR V 50, zahájí ho 24. 2.2018 Velkou cenou Prahy a bude pokračovat 31.3. Pohárem Svijanského Pivovaru v Liberci v hale Technické university. 

 Jedná se o jeden z mnoha úspěchů svijanského mužstva, kterých bylo v letech minulých už bezpočet. Jsme hrdí, že hráči nastupují se Svijanským logem na svých dresech a nosí nám stále nové a nové ocenění. Velký dík patří především Vitovi Pražákovi za organizaci zápasů.

Nyní se můžete v následujících dnech podívat do Liberecké Dukly, kde budou hráčům předány čestné ocenění přímo z rukou ředitele Pivovaru Svijany a.s. Ing. Romana Havlíka.

2.JPG

4.JPG5.JPG6.JPG3.JPG