Volejbalové družstvo superveteránů Pivovaru Svijany obhájilo mistrovský titul

I v letošním roce startovalo volejbalové družstvo Pivovaru Svijany v Mistrovství České republiky superveteránů, soutěži,  kterou pořádá Český volejbalový svaz a dokázalo obhájit loňský mistrovský titul, již třetí v řadě. Na dres týmu tedy přibyde třetí žlutá hvězdička a tak se ohlédněme za letošní mistrovskou sezonou.  V letošním roce se do soutěže přihlásilo 12 týmů a tak byl i upraven oproti loňské sezoně počet účastníků finálového turnaje na 8 týmů. Mužstva tedy od února do září bojovala v šesti kvalifikačních turnajích o body a účast ve finále. Tým Pivovaru Svijany jako úřadující Mistr ČR nezačal sezonu nejlépe, ve Velké ceně Prahy skončil totiž až na 4. místě. Pro začátek 3 body ztráta nebyla nic potěšujícího, ale protože i porážky ke sportu patří, bylo i pro tento rok jasné, že nic nebude zadarmo a každý tým se svým výkonem bude chtít proti Svijanům vytáhnout. Pivovar však má dost zkušený tým na to, aby dokázal další turnaje zvládnout a pomalu se prokousávat průběžnou tabulkou k metě nejvyšší. Na dalších dvou turnajích, Svijany Cupu v Liberci a ve Fryštáku již dokázal svoji herní převahu a dokázal zvítězit. Bilance halových turnajů tedy byla, dvě první místa a jedno čtvrté. Venkovní turnaje se tradičně zahajují ve východočeských Chlenech, ani tady tým Svijan nezaváhal a připsal cenné body za další vítězství.  Velká cena Litomyšle, se pak také stala kořistí Pivovaru a to úplně poprvé i přes velkou snahu Pivovaru Primátor, který zde má svoje domácí zázemí.  Uprostřed léta se tradičně hrají Dřevěnice, sice nejsou zařazeny do kvalifikačních turnajů, ale prestiž mají obrovskou a i tady se našemu týmu velmi dařilo a po čtvrté za sebou jsme si z populárních „Dřeváků“ odváželi turnajové vítězství v naší kategorii. V posledním kvalifikačním turnaji v Hradci Králové jsme pak potvrdili naši letošní herní pohodu a v rytmu valčíku si dokráčeli pro páté kvalifikační vítězství v řadě, což se ještě žádnému týmu této soutěže za dobu dvaceti ročníků nepodařilo. Hradecký turnaj byl však těžkým propadákem pro dosud druhý a třetí tým dlouhodobého hodnocení, bodově zde tratily dosud druhý Pražský výběr a třetí tým v pořadí Pivovar Primátor.  Svijany šly proto do finálového turnaje, který se již po čtvrté uskutečnil v Jindřichově Hradci s luxusním náskokem 9 bodů a v matematice bodování by nám stačilo uhrát v konečném turnaji páté místo a stejně bychom byli mistři. Dvoudenní turnaj je vždy ošemetný v rozložení sil a také má úskalí v podobě sobotního společenského večeru, kdy je třeba nepodlehnout atmosféře a tak nějak počítat s tím, že i v neděli se ještě bude hrát. Tým Svijan bohužel již v sobotním programu ztratil dva sety, ale to ještě neznamenalo, že by nemohl a  nebo nechtěl finálový turnaj vyhrát.  V nedělním ránu, pro některé hráče hodně kalném (netýkalo se jen nás, když po sobotě jsme již měli titul jasný) jsme bohužel ztratili s Primátorem jeden set a bylo jasné, že naše vítězná turnajová šňůra je u konce. Ve finále jsme skončili na druhém místě, ale naše celkové vítězství už nám nikdo ve 20. jubilejním ročníku nemohl vzít.  Za celý seriál se také uděluji individuální ceny, Josef Smolka byl vyhodnocen nejužitečnějším hráčem pro tým.  Všichni hráči děkují Pivovaru Svijany za jeho podporu.