Po dvaatřiceti úspěšných ročnících si Slavnosti svijanského piva dají letos pauzu, aby se pod novým názvem, v novem formátu a na novem místě v těsně blízkosti pivovaru představily až za rok – v letě roku 2025.

Slavnosti svijanského piva představovaly po vice než tři desetiletí jeden z vrcholů leta nejen na Liberecku. Na každoroční „srdeční záležitost“ se na koupaliště ve Svijanském Újezdě
sjížděly tisíce návštěvníků z celé republiky, aby absolvovali nabitý hudební program a řadu doprovodných akcí pro celou rodinu. Na oblíbené akci, kterou pivovar pořádal ve spolupráci s obcí Svijanský Újezd, v minulosti vystoupili přední čeští interpreti a skupiny jako Marta Kubišová, Marie Rottrová, Václav Neckař, David Koller, Olympic, Tři sestry či Wohnout. Vedle hudby se ovšem na Slavnosti chodilo hlavně za pivem, které na nich vždy teklo plným proudem.
Naposledy – v roce 2023 – se na nich čepovalo patnáct různých svijanských piv z více než stovky píp.
„První Slavnosti svijanského piva v roce 1990 byly pravděpodobně první akcí svého druhu v Čechách. Nyní zakládáme úplně novou tradici, ale opět s cílem ukázat, že léto, zábava a naše pivo jdou skvěle k sobě a že nad správně ošetřované a natočené pivo není. Ještě blíž pivovaru, ve vhodnějším termínu a pod záštitou zkušeného pořadatele festivalu Hrady.cz Michala Šestáka bude moci nová akce pro fanoušky hudby a svijanského piva určitě ještě lépe využit svůj potenciál,“ dodal Roman Havlík.