Svijanský atlet a vášnivý závodník na koloběžce Radek Drapáč z atletického klubu ,,Občerstvení Pod Mostem,, z Brodu u Heřmanic nám sepsal své zážitky z Pardubického vinařského půlmaratonu, kde se rozhodl reprezentovat svůj nejmilejší podnik. V samotném Občerstvení Pod Mostem můžete nalézt Svijanský Máz a Svijanského Fandu. Jak uvedl Jiří Vávra - oblastní vedoucí Pivovaru Svijany: ,,V Občerstvení Pod Mostem jsou samí srdcaři a skvělí lidé. Jejich hospůdka je vyhledávaná a navštěvovaná z širokého okolí a to především díky profesionální péči o Svijanské pivo a též nadšení v používání čerstvých a domácích produktů v jejich kuchyni. Nedávno je dokonce zaskočily povodně, nicmémě během několika týdnů dokázali uvést vše do původního stavu,,.

Více naleznete například zde: https://www.facebook.com/Ob%C4%8Derstven%C3%AD-Pod-Mostem-326854124103286/ nebo jednoduchým zadáním Občerstvení Pod Mostem ve vyhledávači  facebookových stránek. Následuje článek z pohledu závodníka:

 

Mé ohlédnutí za Pardubickým vinařským půlmaratonem 2017:

Jezdím čtvrtým rokem a toto byl můj první závod. Letos bude i jediný. Co se týká organizace závodu, spokojenost, žádný problém. A můj výkon. Nejsem nejmladší, ale ani nejstarší, pár kil na víc. Na závod jsem vzhlížel s velkým respektem. Vlastně jsem mu i podřídil i přípravu. Koloběžkovou sezonu jsem rozjel dřív, než obvykle a abych byl už rozhýbaný, zhubnul 16 kg, odstrojil koloběžku a přikázal jsem si dobrou náladu :-)). A den D nastal. Na náměstí před startem jsem potkal známého, který mě do účasti uvrtal, říkám mu, nemám ambice, můj cíl je dojet do 1h 15min, čas poté je pro mě prohra. Dostal jsem ujištění, že to dám, a jednu dobrou radu na závěr. Teď budu trochu harašit, všem dámám, slečnám se omlouvám a též dotyčné, ale on doslova řekl "vyber si pěkné elasťáky a těch se drž". Nic víc. Start proběhl v pořádku, tedy až na tu rychlost, koukám na computer, my jedeme 27 km/h. Říkám si, jak tohle peklo vydržím celých 21 km? Ale dupu co to dá, ono to po Pardubicích docela jede. Asi, odhaduji po 2 - 3 km, jsem dojel ty "své elasťáky". Pohledná, mladá slečna. A byla to makačka se jich udržet. Jeli jsme ve třech. Za mě se jelo super, střídali jsme se podle dané únavy každého, ale nedomlouvali jsme se. Vždy to byl každého boj a když ztrácel, dojel nás . A ono to fungovalo. Tedy až do otočky v druhém kole na konci Pardubic. Tam na nás čekal opět silný protivítr a bohužel jsme se rozdělili. Ještě jsem se ohlížel, jak se jí daří, ale nějak už jí to nejelo. I já jsem toho měl dost, ale mezera mezi námi rostla. Docela mě to mrzelo, ale byli jsme soupeři. No a další, na co vzpomínám, jak jsme asi v 4 - 5 vjeli na třídu Míru a já si říkám: ,,už bude konec, tahle rovinka, brána na náměstí a je to tu, cíl je na dosah,,. Ale právě, že tak to asi chápali ostatní okolo mě. To byla jízda, ani nevím, kde jsme vyhrabali tolik síly a za povzbuzování pardubických fandů jsme ze sebe vydali vše. Super. Děkuji organizátorům, kolegům koloběžcům, i těm mým "elasťákům" a fakt se omlouvám za harašení, ale tak to bylo. První závod, pro mě plný strachu, emocí a hlavně na konci velké spokojenosti. Každému doporučuji, kdo se ještě něčeho takového nezúčastnil, aby do toho šel. Zkušenost, zážitek k nezaplacení. Také děkuji Václavu Liškovi za společné foto, foto s předsedou potěší .-)))

Video z Pardubického vinařského půlmaratonu můžete nalézt zde: (borec ve Svijanském hávu např. ve stopáži 3:32)

https://www.youtube.com/watch?v=W7uUDUrE9Rc

 18043080_1540838765940011_1250974039_o.jpg