Objednejte na E-SHOPU

Jako první český pivovar uvádějí Svijany na trh plechovková piva bez pasterizace. První šarže půllitrových plechovek se Svijanským Mázem 11 % bude pro zákazníky připravena na Velikonoce a ponese speciální velikonoční motiv. Po slavnostním uvedení nové plnicí linky na plechovky koncem března už bude pivovar dodávat téměř výhradně plechovky s nepasterizovaným pivem, stejně jako je tomu od roku 2000 i v případě sudového a lahvového balení piva ze Svijan. „Pasterace, tedy tepelné ošetření, se provádí s cílem prodloužit dobu trvanlivosti piva. V důsledku zahřívání a oxidace se však při ní mění senzorické vlastnosti piva, ničí se enzymy a další zdraví prospěšné látky, a mimo jiné se také snižuje trvanlivost pěny. Chuť nepasterovaného piva je čistší a těkavé chmelové silice, jejichž obsah v pivu pasterace rovněž dramaticky snižuje, mu dodávají příjemně chmelovou pivní vůni. Proto jsme měli při plánování nové plnicí linky okamžitě jasno v tom, že stejně jako v sudech a lahvích chceme našim zákazníkům nabízet nepasterované pivo také v plechovkách,“ říká svijanský sládek Petr Menšík. Postupně začne pivovar do plechovek stáčet i nepasterovanou Svijanskou Desítku 10 %, Svijanského Rytíře 12 %, prémiový ležák „450“ a speciál Svijanský Kníže 13 %. Celkem letos plánuje vyrobit 20 tisíc hektolitrů piva v půllitrových plechovkách. Plechovky s nepasterovaným pivem přitom budou mít stejnou dobu trvanlivosti jako dosud vyráběné pasterované plechovkové pivo, tedy šest měsíců.

 2018 02 05 vizualizace maz velikonoce 01c.jpg

Obr. č.1: První šarže půllitrových plechovek s nepasterovaným Svijanským Mázem 11 % nese speciální velikonoční motiv.

2016 02 08 info prodeje velikonoce 01.jpg

Obr. č.2: Tradiční plechovky nejen pro chlapy ve speciálním objemu 2L jsou nyní k dostání rovněž ve Velikonočním designu. Uvnitř se nachází zákazníky nejoblíbenější nepasterovaný Svijanský Máz 11%.

Svijany Velikonoční multipack s lahví.jpg

Obr. č.3: Jako každý rok uvádíme speciální velikonoční edici i ve verzi multipacků (8x0,5l piva). Nyní naleznete v krabici speciální edici barevných velikonočních potisků.

Speciální velikonoční balení piva. Pivovar Svijany uvádí na trh nové sezónní balení piva. Pro nadcházející velikonoční svátky si připravil speciální velikonoční multipack s osmi půllitrovými lahvemi nejprodávanějšího Svijanského piva, Svijanského Mázu11 %, a souborem obtisků s velikonočními motivy. Velikonoční edice se dočkajíi půllitrové plechovky a dvoulitrové Plechovky(nejen) pro chlapy. Aktuální sezónní multipack světlého ležáku SvijanskýMáz je v prodeji napříkladv řetězcích Ahold, Billa, Globus,Tesco a Makro. Speciální velikonoční edice oblíbeného dvoulitrového balení piva – Plechovek (nejen) pro chlapy – je k dostání na e-shopu pivovaru, ale také například v prodejnách Globus nebo Billa.