Mistrovství republiky v závodech psích spřežení 2022 v Zásadě

 

Městys Zásada se opět stane dějištěm závodů psích spřežení. Závod byl díky kvalitní organizaci a zázemí zvolen, zástupci národního svazu ČASS, jako Mistrovství republiky ve sprintu.
O víkendu 12. – 13. 2. 2022 se v městysu Zásada na úpatí Jizerských hor objeví naše špička v tomto sportu.

Závodníci budou soupeřit v několika disciplínách rozdělených podle počtu psů ve spřežení a také dle plemena psa v zápřahu. K vidění tak budou závodníci jak s jedním psem na běžkách, ale také 12-ti spřeží se speciálně šlechtěnými psy pro tento výjimečný sport. Závodu se zúčastní všechna psí plemena od sibiřských husky, samojedů, českých horských psů přes aljašské husky, evropské husky, grónské psy a evropské saňové psy, kteří jsou špičkou ve sprintové disciplíně. Závodníci absolvují trať jak v sobotu, tak i v neděli. Trať pro sprint bude mít délku od 8 km do 11,2 km s převýšením 211 m. Toto klání bude velice důležité pro naše reprezentanty, kteří tento závod zároveň absolvují jako nominační závod pro nadcházející Mistrovství světa ve Švédské Åsarně.

Očekáváme opět velké množství diváků, kteří jistě vytvoří bouřlivou kulisu nejen v prostoru startu, ale také na připravených místech pro diváky na zajímavých úsecích tratě. Pořadatelé připravují také doprovodný program, který divákům pomohl seznámit se nejen s technikou tohoto sportu, ale i se psími aktéry.

Pořadateli závodu jsou domácí SK Zásada z.s. a Sportovní klub Krakonoš z.s. jako zástupce klubu psích spřežení organizovaný pod Českou asociací sleddog sportů z.s.

Při nedělním závěrečném vyhodnocení budou vyhodnoceni noví Mistři České republiky, kteří obdrží cenné medaile, poháry a hodnotné dary od sponzorů závodu – Preciosa a. s. , Pekařství Jan Mašek, Hygotrend s. r. o. a Pivovar Svijany.

Prosíme  návštěvníky, diváky závodů o velice přísné dodržování pokynů ohledně parkování, jinak budou vozidla nevhodně zaparkována odtažena.

V případě zájmu o další informace kontaktujte:

Miroslav Princ – ředitel závodu
SK Zásada z.s.
tel.: +420 606 655 595
E-Mail: mirekprinc@fotbalzasada.cz
Více zde: https://zasadskymid.webnode.cz/ 

 

DSC_0060.JPG

PIVOVAR SVIJANY a.s.