O víkendu 9. a 10. 3. se ve ski areálu Dolní Morava konal závod FIS ČP v kategorii mužů a žen.

I přes velmi nepříznivé počasí se uskutečnil velice kvalitní závod, za účasti závodníků ze Švédska, Japonska, Itálie, Belgie, Rakouska, Maďarska a Slovenska.

Samozřejmě ve startovním poli nechyběla celá česká reprezentace včetně Nikol Kučerové, která na nedávném MS obsadila 7 místo.

Jelo se na trati která víkend před tím byla postavena na závod Evropského poháru jak pro snowboard tak pro skicross, což bylo zárukou velice kvalitního závodu.

Oba dny jak sobota tak neděla byla velice napínavá. Povětrnostní podmínky nebyli ideální, ale na trati bylo velice živo.   V sobotu se čeští závoďáci mezi klukama  ještě neprosadili(1. místo Eliot Baralo SWE , 2. místo Pap Kopány HUN 3. místo Tetsua Furuno JPN a 4. Místo Tomáš Bartalský SVK). K radosti českých fanoušků si kluci vše vynahradili v neděli. Vítězství bral tentokráte Jiří Čech a vše podtrhl 4. místem Karel Lank.

Mezi holkama roli favoritky potvrdila v obou dech Niki Kučerová, která oba dny vyhrála. A úspěch českých holek 2. místem potvrdila Kateřina Neumanová.

Super je, že startovní pole bylo široké i v žákovské kategorii a nadějí českého skicrossu je čím dál tím více. Náš sport začíná nabývat na popularitě.

Sledujte nás a nebo se dokonce mezi nás zařaďte. Ale s největší pravděpodobností až v sezoně 2019/2020.